Čo budete potrebovať vedieť a pripraviť pred montážou zmäkčovača vo Vašom dome:

 

1. Poznať presnú hodnotu tvrdosti Vašej vody (v stupňoch: mmol alebo dH alebo f), viac o tom ako si ju zmeriate sa dočítate: http://zmakcovacevody.sk/ako-zistim-tvrdost-mojej-vody/ Ak ju nepoznáte, zmeriame Vám ju pred montážou. Bez tejto hodnoty sa nedá zmäkčovač presne nastaviť!

 

2. Mať pripravenú miestnosť na montáž zmäkčovača. Najlepšie technickú miestnosť, kde teplota neklesne pod 5 stupňov Celzia.

 

3. Pre technikov bude dôležitá informácia z akého materiálu sú urobené rozvody v dome (meď, plast PPR, hliník-plast).

 

4. Mať pripravenú elektrickú zásuvku na 220 V vzdialenosti do 2 metrov od zmäkčovača, prípadne predlžovací kábel.

 

5. Mať v miestnosti kde bude namontovaný zmäkčovač, odpadové potrubie (zistite si rozmer) prípadne guličku, do ktorého sa napojí odpadová a prepadová 1/2″ hadica zo zmäkčovača. POZOR, v závislosti od tlaku v potrubí, je zmäkčovač vytlačiť odpadovú vodu max. do 2-3 metrovej výšky (v pivniciach, sa väčšinou urobí diera okolo okna a vyvedie sa hadica smerom do drenáže, voda v hadici nezamzne pretože je slaná a voda v nej nestojí. Je však lepšie ak je odpad pod úrovňou zmäkčovača.

 

6. Mať namontovaný mechanický filter (veľkosť vložky min. 10″  a veľkosť pórov min. 20 mikrónov) , ktorý musí byť umiestnený pred zmäkčovačom vody aby ho chránil!. Ak tento filter nemáte, vieme Vám ho zabezpečiť a namontovať. Cena filtra aj s vložkou 20 EUR.

 

7. Cena montáže zmäkčovača vody je závislá od vzdialenosti zákazníka (od pobočky v Košiciach, Trenčíne, Šali), náročnosti montáže a množstva spotrebovaného materiálu (kolienka, ventily, šrúbenia, potrubia + zásoba soli cca 50-100 kg podľa typu zmäkčovača).

Cena montáže sa spravidla pohybuje od 100-250 EUR.

 

Comments are closed.