Spoločnosť ERIE bola založená 9. januára 1943, kedy Henry Alfrey kúpil zariadenie a majetok malej výrobnej spoločnosti na ulici 200 East Street Erie v Milwaukee, Wisconsin (USA). Hoci prvé výrobky boli núdzové kyslíkové systémy pre vojenské lietadlá, Erie sa čoskoro stala priekopníkom a inovátorom v “zariadeniach pre riadenie tokov”, ktoré boli používané v kyslíkových, klimatizačných a systémoch pre úpravu vody.

V roku 1949 ERIE bola oslovená výrobcom zmäkčovačov vody s požiadavkami na vytvorenie automatického regulačného ventilu. Pre Erie to bol začiatok jej zapojenia do výroby ventilov pre riadenie regenerácie zmäkčovača vody na základe iónovej výmeny.

Ako taká, ERIE bola prvým výrobcom, ktorý kedy pracoval na vývoji a výrobe AUTOMATICKÉHO regeneračného ventilu pre zmäkčovač vody!

V roku 1969, ERIE v kooperácii so spoločnosťou Clack Corporation otvorila pobočku v Belgicku. Hlavným účelom tejto dcérskej spoločnosti bolo vyvíjať a slúžiť na európskom trhu.

V októbri 2000 bola divízia úpravy vôd ERIE odkúpená spoločnosťou AQUION Partners LP. ERIE však pôsobí ako nový a nezávislý strategický obchodný partner spoločnosti AQUION Partners LP. AQUION Partners, LP pokračuje v návrhu, výrobe a marketingu ERIE ventilov pre riadenie vo vodárenskom priemysle , pod obchodným názvom ERIE Water Treatment Controls.

Od roku 2005 ERIE Water Treatment Controls je považovaný za jedného z popredných výrobcov kompletných systémov na úpravu vody.

V roku 2011 boli všetky aktivity prevedené do nového holdingu, nazvanom AQUION, Inc.

Stránka producenta: http://www.eriewatertreatment.eu